ماههای آخر ۵۷ میشل فوکو ایران آمد و انقلاب را از نزدیک دید بعد مقاله هایی نوشت از جمله از دیدن روح و جان انقلاب” در خیابانهای تهران نوشت:
اراده جمعی را هرگز کسی ندیده و خود من فکر میکردم که اراده جمعی مثل خدا یا روح است و هرگز کسی نمی تواند با آن روبه رو شود نمی دانم با من موافقید یا نه اما ما در تهران و سرتاسر ایران با اراده جمعی یک ملت برخورد کرده ایم”(ایران روح یک جهان بی روح/فوکو/ص۵۷).
بنظرم ما هم اگر کمی تیز بین شویم هنوز این روح را میتوانیم ببینیم. جانی که بعد از ۴۰سالگی بخاطر چابک کردن جسمش و آب کردن چربی های اضافی و رسوب کرده در رگهایش و دفع سلولهای مرده اش دارد ورزش میکند.
روزی مغز انقلاب گفت: اگرچنانچه در زیر عبای بنده کسی حرفی بزند که من با آن مخالفم خب بایستی او را زیر عبایم بیرون کنم بایستی اعلام کنم که مخالفم و الا به حساب من گذاشته خواهد شد”(مقام معظم رهبری۳۱مرداد۹۵).
امروز در۴۰سالگی انقلاب می بینم روح انقلاب -یعنی همان اراده جمعی که فوکو در خیابانهای۵۷ دید- دارد این زیر عبایی ها را درمی آورد! محسن قنبریان ۹۶/۱۱/۲۱

ویژه‌نامه نارنج شیرین بمناسبت دهه مبارکه فجر منتشر شد.

دانلود نشریه نارنج شیرین” ویژ‌ه‌نامه دهه فجر با لینک مستقیم

نشریه/ چرا جنگ نمی‏‏شود؟

نشریه/ سنگِ بسته و سگِ باز!

پادکست/ حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر- و لو امام عصر باشد- اهمیتش بیشتر است

روح ,انقلاب ,جمعی ,اراده ,کسی ,فوکو ,اراده جمعی ,با آن ,نارنج شیرین ,هرگز کسی ,او را

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نمایندگی لیست قیمت فروش خدمات تعمیر کولر گازی اسپلیت در شیراز - عظیمی سالن زیبایی به-روز | حرف هر روز راهنمای نصب اسنپ و رفع مشکلات اپلیکیشن اسنپ در اندروید و iOS زندگی نامه و اطلاعاتی درباره ی امام سجاد(ع) علی رزمجو بیشتر بدانید خانه سلامتی آهن جهان ایران aemmeathar